Дякуємо серцем – Ксенія Кушко

Ксенія Кушко

Лікарка медицини невідкладних станів станції швидкої медичної допомоги №2 у м. Кременчук

Після влучання у ТЦ «Амстор» ми діяли злагоджено і швидко, бо ніхто не знав точної кількості постраждалих. Відвозили до лікарні та поверталися назад. Працювали 15 автівок швидкої допомоги.

Це зовсім інший досвід, напружений і страшний. Це досвід, якого ніколи не хотілося б мати.

У лютому я закінчила інтернатуру в Харкові, тож бойові дії застали мене там. Але за першої нагоди я виїхала в рідний Кременчук і влаштувалася лікаркою у місцевий центр екстреної медичної допомоги. Та навіть маючи досвід у швидкій, працювати на викликах після вибухів — це невимовно страшно.

Допомогу постраждалим надавали у бункері, адже лишався ризик повторної атаки.

Перший стався 24 квітня. Першими виїхали три лікарські бригади, потім до нас долучились фельдшерські. Допомогу постраждалим надавали у бункері, адже лишався ризик повторної атаки. Після відбою тривоги вже везли поранених на госпіталізацію. Але один із них був дуже тяжкий, і ми почали інфузійну терапію просто там, в укритті, бо була артеріальна кровотеча. Здавалося б, що може бути гірше, ніж бачити наслідки вибуху і поранених з вибуховими травмами. Та потім відбулася ракетна атака на ТЦ «Амстор».

Першим на місце вибуху поїхала бригада з лікарем, який мав сортувати поранених і координувати дії медиків. Потім моя бригада.

Коли приїхали до сортувального майданчика, лікар дав нам двох постраждалих дівчат: «жовту» і «червону». Так визначали рівень тяжкості поранення. Ми забрали їх у машину, стабілізували та повезли в лікарню. Треба було швидко повертатися, бо ніхто не знав, скільки ще поранених залишилось у торговельному центрі.

Всі ці травми були вибуховими, в усіх був під питанням струс головного мозку, осколкові поранення, опіки. Діяли за спеціально розробленими після 24 лютого протоколами МОЗ, взаємодіяли з іншими службами: поліцією, ДСНС, теробороною. У той страшний день працювали 15 бригад швидкої допомоги, і весь день вони їздили в лікарню і назад, відвозили поранених і повертались за новими.

На щастя, всі, кого рятувала моя бригада, – вижили, з ними все добре.

І той чоловік, і двоє дівчат та інші. Страшно те, що ніхто не знає, скільки ще буде вибухів. І як би ми злагоджено не працювали, все одно ця ситуація напружує. Саме те, що це вибухи, ракети, осколкові поранення – це тримає у напрузі. Але ставимося до цього спокійно, бо це — наша робота. Такий досвід, такі зараз часи.