Дякуємо серцем – Катерина Ланчинецька

Катерина Ланчинецька

Породілля, народжувала в Київському міському пологовому будинку №1

Коли почалася війна, я була на сьомому місяці вагітності. Через загрозу викидня мене поклали до пологового на збереження. А з першою сиреною нас всіх спустили до бомбосховища.

Ми три тижні жили у підвалі, навіть надвір не виходили.

На початку лютого я потрапила до пологового на збереження вагітності. Народжувати мала у квітні. Коли почалася війна, усі були розгублені: і ми, і медики. Під час першої повітряної тривоги нас зібрали в коридорі та повели в бомбосховище. В усіх були перелякані очі, навіть у медиків. Але, попри це, вони запевняли нас: знають, що робити.

Бомбосховище було ще на етапі підготовки, медики та інтерни оперативно зносили туди ковдри, подушки, лавки, робили його комфортнішим.

Та все одно перша ніч у підвалі була дуже страшною, дівчата плакали і тремтіли від страху. Тільки наступного дня нам дозволили на кілька хвилин піднятись за речами. Спочатку навіть надвір не виходили. Так цілих три тижні жили в бомбосховищі, бо ніхто не знав, що буде.

Працівники пологового облаштували в підвалі оглядову кімнату. Принесли туди все обладнання й усі необхідні ліки.

Були палати, санвузол, нас годували. У нас був свій світ. І коли за три тижні, в середині березня я вперше вийшла з підвалу, то здивувалась.

Лікарня розташована в самому центрі Києва, але на вулиці була мертва тиша, лише вдалині було чутно вибухи. За 10 хвилин увімкнули сирену, і я повернулась у приміщення. Точно знала, що там я у безпеці, навіть якщо падатимуть бомби. І медики там були замість заспокійливого. Завжди казали, що у них все під контролем.

Через те, що треба було багато рухатись, у мене почалися проблеми з вагітністю.

Відшарувалась плацента. Але й лежати весь день на твердій лаві теж було небезпечно для дитини, бо затискався нерв. Тож три дні я провела у ліжку в реанімації. А у квітні планово мені зробили кесарів розтин, і я народила здорове малятко. Неабияк вдячна медикам за це.

До початку війни мою вагітність вела одна лікарка.

Пізніше вона вже не могла дістатись на роботу, але постійно була на зв’язку. Мені призначили іншого спеціаліста. Усі медики були з нами на чергуванні майже місяць, поряд – 24/7.