Дякуємо серцем – Андрій Красько

Андрій Красько

Старший фельдшер із Київщини на підстанції екстреної медичної допомоги м. Боярка

Мені довелося очолити підстанцію на період бойових дій, але основний кістяк тримали наші медики. Бригади підстанції виїжджали на обстріл Боярки, Васильківського району та евакуювали поранених з Бучі, Ірпеня і Бородянки.

Емоційно було важко, та в очах оточуючих ми бачили пошану до нашої роботи.

Війна багато чого змінила, та навчила нас об’єднуватись. Коли завідуюча була змушена виїхати, я очолив підстанцію. Біда зблизила, здружила колектив, бо всі розуміли ризики і специфіку роботи. Я їздив і на виклики, і працював на підстанції. Був там майже 24/7, встигаючи тільки зайти додому, перевдягнутися і повернутися назад.

В один такий вихідний, у Боярку прилетів снаряд.

Впав за 100 метрів від нашої підстанції, був сильний поштовх. Я повернувся на підстанцію, почав координувати виїзд бригад. Сам сів у резервну машину і виїхав на місце обстрілу. Тоді ми нарахували 14 поранених, дорослих і дітей.

Потерпілих з легкими травмами бригада забирала одразу по двоє-троє людей. Важкі їхали окремо. Тоді у мене був один чоловік з відкрито-черепною травмою, у другої бригади – з важким осколковим пораненням живота. Підтримував стан свого пораненого стабільним до самої лікарні, та, на жаль, в операційній він помер.

Також їздили і на обстріл Васильківського району. Там під завалами було 3 чи 4 померлих.

А одного потерпілого вдалося витягнути завдяки працівникам ДСНС. Це все дуже швидко робилося, бо там були стискаючи поранення і політравма. Ми переклали його до карети швидкої і повезли на Васильків.

Надзвичайно емоційними були виїзди на зелені коридори.

Я був у бригадах, які евакуювали людей з Бучі, Ірпеня, Бородянки. Їдеш, бачиш ці руйнування і розумієш, в які страшні часи ми живемо. Одного разу окупанти відібрали у нас частину медикаментів, наставивши дуло автомату. Та, в цілому, ми змогли вивезти багато людей.

Війна – це страшно.

Кажу собі, що йшов у цю сферу допомагати людям, і дійсно допомагаю. Відчуваю, що люди почали ставитися до нашої роботи з більшою пошаною.